השקעות נדל"ן בחו"ל

תחום השקעות הנדל”ן בחו”ל הולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות, ויש לכך סיבות טובות. מאז המשבר הכלכלי של – 2008, רכישת נדל”ן הפכה לדבר החם עבור ישראלים רבים, אבל לאו דווקא בארץ הקודש.
אז מה הופך את ההשקעה בנדל”ן בחו”ל לאטרקטיבית כל כך, אילו סוגי השקעות קיימים ואיפה כדא להשקיע?

העשור החדש פותח בפני המשקיע הישראלי עולמות השקעה חדשים, בארץ ובעולם. משקיעים רבים מחפשים אפיקי השקעה סולידים, משקיעים אחרים מחפשים אפיקי השקעה עם אפשרות לרווח גדול ומהיר, וישנם משקיעים אחרים שמוכנים להשקיע לא מעט, לחכות, ולהרוויח בגדול. תחום השקעות הנדל”ן בחו”ל הוא תחום ורסטילי, שמאפשר לך לבחור בסוג ההשקעה הנכון עבורך, בהתאם למטרות ההשקעה.

מה היתרונות של השקעות נדלן בחו”ל?

אם השקעה בנדל”ן בחו”ל היא כל כך אטרקטיבית, אז מה בכל זאת מרתיע משקיעים? התשובה הפשוטה היא – הפחד מבירוקרטיה. האמת היא שהפחד הזה אינו תלוש מהמציאות, יש מקומות בעולם בהם הליך רכישת נכס למגורים או השקעה, מצריך התעמקות וחתימה על יותר משניים – שלושה מסמכים. ועם זאת, אפשר להגיד בפה מלא שהיתרונות של השקעה בנדל”ן בחו”ל, עולים על המכשול הבירוקרטי:

מחיר
כאמור, עלות רכישת נכס בארץ יכולה להיות כפולה מרכישת נכס מניב בחו”ל. במחיר של דירת שלושה חדרים בתל אביב, משקיע ישראלי יכול לרכוש נכס מניב באזורי ביקוש רבים בארה”ב, בהתאם לסוג ההשקעה ולמטרת ההשקעה בהם הוא מעוניין.

תשואה
התשואה המקסימלית אותה ניתן להשיג בהשקעות נדל”ן בארץ היא נמוכה, ויש שיגידו נמוכה מאוד, ביחס לתשואה אותה ניתן לקבל מהשקעות נדל”ן בחו”ל. אם מסתכלים על תשואה המתקבלת מדמי שכירות, התשואה הממוצעת בארץ עומדת על 3 – 5 אחוז. מדובר בתשואה נמוכה, ואפילו נמוכה מאוד, ביחס לכל שוק נדל”ן מפותח אחר בעולם.

גמישות ומיסוי
בהשקעה בנדל”ן בחו”ל, ניתן לבחור את טווח ההשקעה, את סוג ההשקעה ואת מטרת ההשקעה. בנוסף, בין ישראל למדינות רבות בעולם קיים הסכם מיסוי, מה שאומר שהשקעה בנדל”ן בחו”ל פוטרת אותך מתשלום מס כפול. לדוגמא: בארץ ישנו מס רכישה אותו יש לשלם בקניית דירה, ומס שבח אותו יש לשלם במכירתה. בארה”ב, לעומת זאת, לא קיים מס רכישה, אך ישנו מס ירושה. מה זה אומר עבור משקיע ישראלי? שהשכיחות של החלת מס ירושה על משקיעי נדל”ן שאינם אזרחי ארה”ב כמעט ולא קיימת.

בכל הנוגע למס בגין הכנסות שהתקבלו מהדירה – נכון ל – 2020, ישראל נותנת פטור ממס עד 5,100 ש”ח, מסך השכירות החודשית. בארה”ב תשלום המס אמנם גבוה יותר עבור מי שאינו אזרח אמריקאי, אך עם ליווי מקצועי מתאים, התשואה הכללית שתתקבל מהשקעת נדל”ן בארה”ב תהיה גבוהה יותר מזו שתתקבל בארץ, גם לאחר המיסוי.

מימון
אפשרויות המימון עבור רכישת נדל”ן או השקעה בעסקאות נדל”ן בחו”ל בכלל, ובארה”ב בפרט, הן רבות ומגוונות. בעוד שההון ההתחלתי הדרוש לצורך רכישת נכס בארץ הוא גבוה, ואולי אפילו גבוה מאוד, במקומות רבים בעולם, בעיקר בשווקים שמעודדים השקעות נדל”ן ושאינם מנסים לבלום את השווקים הללו לצורך הורדת מחירים (דבר שנכשל פעם אחר פעם), אפשרויות המימון הן כאמור מגוונות, ולא פחות חשוב – ריאליות.

מה הם סוגי ההשקעות בנדל”ן בחו”ל?


השקעות נדל”ן בחו”ל הוא כאמור, עולם וורסטילי, שמאפשר למשקיעים להשקיע במסלול ההשקעה המתאים ביותר עבורם. האופציות הן רבות, והמגוון הרחב יכול לעיתים גם לבלבל. כדי לעשות סדר, ניתן לחלק את השקעות הנדל”ן לשני סוגים: נכס מניב ונכס יזמי:

השקעה בנכס יזמי

מה זה בעצם נכס יזמי? השקעה בנכס יזמי היא השקעה בפוטציאל הרווח של נכס קיים (שיפוץ ומכירה), או חיפוש אחר קרקע לבניה. בליווי חברת נדל״ן מקצועית, שיודעת לאתר את הנכסים עם הפוטנציאל הגדול ביותר, המשקיע בנכס יזמי יכול להנות מתשואה גדולה ומהירה יחסית, תוך השתתפות בעלויות השטח, ההקמה והבנייה, או שיפוץ ומכירת הנכס.

נכס יזמי מסוג סינגל פמילי

כשמדברים על נכס מסוג סינגל פמילי, מדברים למעשה על בתים פרטיים מסוג וילה או קוטג’ שמאוכלסים על ידי משפחה אחת. נכסים מסוג סינגל פמילי מושכרים בדרך כלל לתקופות ארוכות, והתשואות יכולות להיות גבוהות, אך הן תואמות את האזור בו הנכס ממוקם.

נכס יזמי מסוג מולטי פמילי

מה זה מולטי פמילי? מדובר על כל נכס שבו מעל יחידת דיור אחת. החל מדופלקס (המקבילה לדו-משפחתי בישראל), עבור בטריפלקס (שלוש יחידות דיור), קוואדפלקס (רביעיית יחידות דיור) ועד לקומפלקסים המכילים מאות דירות, לצד שירותים ציבוריים, כמו בריכה, חדר כביסה משותף, חדר כושר, חללי עבודה וכולי. מולטי פמילי דורש מהמשקיע מעט מאוד התערבות, מאחר ומדובר בנכסים המנוהלים על ידי חברות ניהול מסודרות, שמטפלות בתחזוקה ובהתנהלות השוטפת מול הדיירים – כמו דמי שכירות, איתור דיירים וכולי.

השקעה בנכס מניב

מה זה בעצם נכס מניב? נסכים מניבים הם נכסים קיימים, שההשקעה בהם היא לצורך השכרתם והנאה מתשואות שמתקבלות מדמי השכירות. מדובר בהשקעת לטווח ארוך, אך ניתן להשקיע בנכס לזמן מסוים, ולאחר מכן למכור אותו ולהנות הרווח נוסף.

היעד המוביל להשקעה בנכסי נדל”ן בחו”ל

את פתרונות ההשקעה המגוונים ביותר ניתן למצוא, כמובן, בארה”ב. הכלכלה המובילה בעולם מאפשרת למשקיעים ישראליים להשקיע בשני סוגי ההשקעות – יזמי ומניב, לצד סוגי השקעות נוספות.

האם השקעות נדל”ן בחו”ל משתלמות יותר מהשקעות נדל”ן בארץ?

ובכן, שוק הנדל״ן הישראלי נמצא אמנם בנסיקה בשנים האחרונות, והוא בהחלט יכול להוות אפיק השקעה מעניין. עם זאת, לאור הביקוש הרב, ההיצע המועט יחסית, ומחירים הדירות הגבוהים, סכום ההשקעה בנדל”ן בארץ, לעומת חו”ל, הוא גבוה מאוד. אם לוקחים את אזור הביקוש הגבוה בארץ, אזור המרכז, מחירי הדירות מגיעים לסכומים כפולים ממחירי הדירות באזורי ביקוש מסוימים בחו”ל. לצד המחירים הגבוהים בארץ, התשואות נמוכות ביחס לתשואות בחו”ל. עם תשואות שנעות בין -3%-5% לא בטוח שהשקעה בנדל”ן בארץ זו ההשקעה המשתלמת ביותר עבורך.

נכון להיום, ישנם אפיקי השקעה מגוונים ונכסים מכל הסוגים. כבר לא חייבים להשקיע רק בנכס למגורים משום שזו ההשקעה המשתלמת ביותר בישראל, אלא ניתן להשקיע בנכסים כמו משרדים, בנייני מסחר, שירותים ציבוריים וכו׳. השקעות באזורים אחרים בעולם הן בדרך כלל יותר משתלמות מהשקעות נדל״ן בישראל. בארה״ב למשל, ישנם נכסים שניתן להשקיע בהם בסכום התחלתי של כמה עשרות אלפי דולרים, ולהניב תשואה שתגיע עד ל-10%.

בנוסף, היום ניתן להשקיע במקומות רבים בעולם, ולא רק במקום אחד. הכפר הגולבאלי מאפשר השקעה במגוון אפיקים, גם בנדל”ן, בקלות, מכל מקום בעולם. עם חברות השקעה המתמחות בהשקעות נדל”ן בחו”ל, ההשקעה המשתלמת ביותר – נגישה יותר מאי פעם.

האם השקעות נדל”ן זה אפיק ההשקעה הנכון עבורך?

כדי לענות על השאלה הזו, צריך לחלק אותה לשניים: האם אפיק השקעות נדל”ן מתאים עבורך, ואם כן, האם השקעה בחו”ל היא ההשקעה הנכונה.

השקעות נדל”ן מתחלקות לשלושה חלקים עיקריים: רכישת נכס כהשקעה לטווח ארוך, רכישת נכס לצורך שיפוצו ומכירתו תוך זמן קצר יחסית לשם רווח מהיר, השקעה ביזמות נדל”ן. סקירה קצרה ועמידה על ההבדלים בין סוגי השקעות הנדל”ן, ובין מטרות ההשקעה (רווח מיידי, הכנסה פאסיבית ארוכת טווח, השקעה ביזמות לצורך גריפת רווח גדול בעתיד), יכולה להעיד על רמת ההתאמה הגבוהה של עולם השקעות הנדל”ן – לכל סוגי המשקיעים.

כל מי שמכיר קצת את העולם הפיננסי, יודע שכסף ששוכב בבנק הוא כסף מבוזבז, ושהשקעה בשוק ההון היא השקעה טובה ונכונה, אבל היא מצריכה ידע, פיזור סיכונים, מעקב אחרי השינויים והתמורות בשוק, ובקיצור – להיות תמיד עם האצבע על הדופק. השקעות נדל”ן, בדגש על השקעות נדל”ן בחו”ל, מאפשרות למשקיעים ליהנות מהשקעה עם אפשרות לרווח מיידי או ארוך טווח, ועם תחזיות תשואה שפחות או יותר ידועות מראש והתנודות בהן, ביחס לשווקים אחרים, נמוכות מאוד.

האם עכשיו זה הזמן הנכון להשקיע בנדל”ן בחו”ל?

התשובה הפשוטה היא – כן. עם זאת, חשוב לציין שהמושג ‘השקעות נדל”ן בחו”ל’, הוא מושג רחב מאוד, שמכיל בתוכו שווקים רבים, אפשרויות השקעה רבות, מטרות השקעה שונות, מסלולי סיכון שונים, ובעיקר – הבדלים בין המדינות בהן מתבצעת ההשקעה.

אחד הטרנדים החמים בתחום השקעות הנדל”ן בחו”ל, נכון להיום, הוא השקעה בנדל”ן באיחוד האמירויות. מדובר באחד השווקים המובילים בעולם, ובשוק השקעות שמושך אליו משקיעים רבים. השקעת נדל”ן באיחוד האמירויות היא בהחלט אפיק השקעה מעניין, ששווה לבחון ברצינות, ועם זאת, לא צריך לוותר על שווקי הנדל”ן המוכרים, שהוכיחו את עצמם פעם אחר פעם.

איפה מומלץ להשקיע בנדל”ן בחו”ל ב – 2021?

לפני שנעבור לרשימת המדינות המומלצות לשנת 2021, חשוב לזכור שלכל שוק נדל”ן בעולם יש את היתרונות ואת הייחודיות שלו. השקעה נכונה צריכה להתבסס על מגוון רחב של שיקולים, וחשוב להתייעץ עם חברת השקעות נדל”ן בחו”ל, לפני שמקבלים החלטה כל כך חשובה:

השקעות נדלן בארה”ב

ארה”ב היא ארץ ההזדמנויות הבלתי מוגבלות, ולפחות בכל הנוגע לתחום השקעות הנדל”ן, נראה שהיא עומדת מאחורי הסיסמא הזו. ארה”ב מציעה היצע רחב של אפיקי השקעה בנדל”ן, עם נכסים מניבים. מחירי הנדל”ן להשקעה בארה”ב, הם נמוכים, ואפילו נמוכים משמעותית ביחס למחירים של נכסים דומים בארץ. בנוסף, ארה”ב מאפשרת מגוון רחב של השקעות נדל”ן, גמישות והקלות מיסוי, אפשרויות מימון אטרקטיביות, ובאופן כללי אפשר להגיד שארה”ב פשוט מעודדת משקיעים לבוא ולהשקיע בנדל”ן.

השקעות נדל”ן באינדיאנה

המדינה ששוכנת במערב התיכון בארה”ב, מהווה מוקד השקעות נדל”ן למשקיעים מכל העולם. עם כלכלה קלאסית ויציבה, הנשענת בעיקר על תעשיית הייצור, ועם נכסים במחיר שוק ממוצע שנמוך בעשרות אלפי דולרים ממדינות אחרות בארה”ב – אינדיאנה היא יעד מומלץ למי שמעוניין להשקיע בנדל”ן בארצות הברית. מחיר השוק הממוצע של נכס באינדיאנה עומד על כ-115 אלף דולר, מחיר נמוך בהשוואה לנכסים באזורי ביקוש אחרים בארה”ב, כשממוצע המחירים עומד על כ-250 אלף דולר. הערים המרכזיות במדינה הן אינדיאנפוליס ופורט ויין, שני מטרופולינים עם עשרות מיליוני תושבים.

השקעות נדל”ן באוהיו

אוהיו היא אחת המדינות שעברו את התהליך האבולוציוני המרתק ביותר בארה”ב. ממדינה שנשענת על ייצור ברזל ומתכות, אוהיו התפתחה והפכה לאחת הכלכלות החזקות ביותר בארצות הברית, כשחברות כמו אינטל וענקיות הייטק נוספות, מקימות מרכזים ברחבי המדינה. אוהיו מתאפיינת בכלכלה יציבה עם שיעורי אבטלה נמוכים מהממוצע בארה”ב. שווי קניית נכס באוהיו זול יותר בכ – 50 אלף דולר בממוצע ממדינות אחרות, והתשואה ההמוצעת על דירה שכורה היא יותר מ – 900 דולר בחודש. ערים מרכזיות להשקעה במדינה: סינסינטי, טולידו וקליבלנד.

השקעות נדלן בגיאורגיה

גיאורגיה חווה פריחה כלכלית מחודשת בשנים האחרונות, והיא מהווה יעד אטרקטיבי להשקעות רבות, גם בתחום הנדל”ן. עם מחירי נכסים נמוכים במרכזים תיירותיים כמו טביליסי ובטומי, גיאורגיה היא יעד שכדאי לקחת אותו בחשבון, להשקעות נדל”ן.

קרנות להשקעות נדל”ן בחו”ל

קרנות השקעה בנדל”ן בחו”ל היא סוג השקעה שאולי לא עונה בדיוק על ההגדרה של ‘השקעת נדל”ן’, ואולי היא מתאימה יותר לשבת תחת ההגדרה של – השקעות הון סיכון. מדובר בהשקעה עקיפה ולא בהשקעה ישירה במקרקעין, מה גם שלא ניתן לדעת בוודאות מתי ההשקעה תתחיל להחזיר את עצמה.

איך עובדות קרנות להשקעות נדל”ן בחו”ל? השיטה היא די פשוטה: קרן ההשקעות מגייסת משקיעים לצורך השקעה בפרויקט או במספר פרויקטים של נדל”ן במקומות מסוימים בעולם. הקרן מציגה למשקיעים פוטנציאליים מסמכים עם תשקיפי פרויקט הכוללים תחזיות תשואה – תחזיות הכוללות הסתייגויות רבות, על מנת שיוכלו לעמוד בדרישות החוק.

אילו יתרונות יש בהשקעה עם חברת נדל”ן בחו”ל?

קרנות השקעה בחו”ל הן קרנות מקצועיות שיודעות לבצע חקר שוק ולאתר איזורי השקעה פוטנציאליים. עם אנשי מקצוע כמו עורכי דין, רואי חשבון, קבלנים ואנשי נדל״ן שמומחים בשווקים השונים בחו״ל – חבירה לחברת השקעות נדל”ן בחו”ל, זה הצעד החיוני הראשון בדרך להשקעה נכונה.

חברת השקעות בנדל”ן עוקבת אחר מצב הפרויקט גם לאחר שהושקע בו הכסף. היא דואגות לכך שהנכס יושכר או שהוא יימכר ברווח, והיא מעבירה את הרווחים לחשבון הבנק של המשקיעים. הדבר נכון גם לגבי קרנות להשקעות נדל”ן בחו”ל.

עיקר העבודה של קרנות להשקעות נדל”ן מסתכם באיתור, בקרה, מחקר, וחיבור לחברות בנייה. לכן, משקיע ישראלי שמחפש השקעת נדל״ן בארה”ב לדוגמא, לא צריך לחקור בעצמו את הנושא – אלא אם הוא רוצה להפוך את התחקיר למקצוע. עם חברת השקעות נדל”ן בחו”ל, אין צורך ללמוד אודות דקויות חוקי המיסוי במדינות השונות, אין צורך לעקוב אחרי הנכס, או לתחזק אותו מרחוק. בנוסף, משקיעים ישראליים יכולים להשקיע סכומים נמוכים יחסית בנדל”ן בחו”ל, סכומים שלא היו יכולים להשקיע בנדל”ן בארץ, בטח לא באזורי ביקוש.

מה זו השקעה ישירה בנדל”ן בחו”ל?

בקצרה: השקעה ישירה בנדל”ן בחו”ל היא בעלת פוטנציאל לתשואה גבוהה יותר מהשקעה בנדל”ן בארץ, אך היא כפופה לרגולציה משתנה, אותה יש להכיר.

רכישת נדל”ן כהשקעה בחו”ל, מחולקת לנדל”ן מסחרי ולנדל”ן פרטי. פוטנציאל הרווח במכירה עתידית של הנכס או בהשכרת הנכס, הוא שהופך ההשקעה להשקעה בנכס מניב. עם זאת, כאמור, הליך רכישת נכס בחו”ל ומימוש הנכס, תלוי בחוקי המדינה בה מתבצעת העסקה, כמו גם במדיניות אותה מדינה בכל הנוגע להשקעות נדל”ן.

אחד היתרונות המשמעותיים בסוג זה של השקעה, הוא התשואה הפוטנציאלית הגבוהה ביחס לתשואה אותה יקבל המשקיע בעבור השקעה דומה בארץ. בזמן שהתשואה אותה מקבלים משקיעים עבור השקעה ישירה בנדל”ן בארץ עומדת על כ – 7 – 9 אחוז בנדל”ן מסחרי, ועל 3 – 5 אחוז בנדל”ן למגורים, במקומות אחרים בעולם, כמו בארה”ב למשל, השקעה בנדל”ן מניב למגורים יכולת לשאת תשואה של כ – 5%, ובנדל”ן מסחרי אפילו של 10% ויותר.

לצד הפוטנציאל הגדול, חשוב לקחת בחשבון שמדינות רבות מחוקקות חוקים שמטרתם לשמור על הדייר, ולאו דווקא על בעל הנכס, כלומר – על המשקיע. לא מדובר רק ברמת המדינה, אלא אפילו על חוקי עזר עירוניים שצריך להכיר. בברלין למשל, החוקים שבאים להגן על הדייר מונעים מבעל הדירה להעלות את שכר הדירה ששולם לפני הרכישה, מה גם שלהוציא דייר מהבית זה אחד הדברים הבירוקטיים המסובכים ביותר שיש לבירוקרטיה הגרמנית להציע. לכן, ליווי של חברת מומחית בהשקעות נדל”ן בחו”ל הוא כל כך חשוב, ויש שיגידו קריטי, להשקעה חכמה.

השקעה ביזמות נדל”ן בחו”ל

משקיעים שמחפשים השקעה עם אפשרות תשואה שעולה על גובה ההשקעה, יכולים למצוא אותה בהשקעה ביזמות נדל”ן בחו”ל. בסכומים נמוכים יחסית (החל מ – 75 אלף ש”ח), ביחס להשקעות אחרות באותן סדרי גודל, קרנות להשקעה בנדל”ן בחו”ל מציעות למשקיעים פרויקטים עם פוטנציאל רווח גבוה ואפילו גבוה מאוד – כשהתשואה יכולה להגיע לסדר גודל של – 15% בשנה. עם זאת, הסיכון, ביחס לאפיקי ההשקעה האחרים שמציע שוק הנדל”ן, הוא גבוה.

אחד היתרונות הגדולים של השקעה ביזמות נדל”ן בחו”ל, הוא, כאמור, תשואה הגבוהה. הרווח של המשקיע תואם לאחוז ההשקעה שלו בפרויקט. למשל, משקיע שהשקיע 100 אלף ש”ח בפרויקט שהיקפו 10 מיליון ש”ח, משקיע בעצם אחוז אחד מסך הפרויקט. שיעור הרווח הפוטנציאלי שלו יעמוד גם כן על אחוז, כך שבמידה שערכו של הפרויקט לאחר מכירתו יעמוד על 30 מיליון ש”ח (פי – 3), אז גם הרווח הפוטנציאלי של המשקיע יוכפל בשלוש ויעמוד על – 200 אלף ש”ח ברוטו.

למרות המספרים המרשימים, חשוב לזכור שהשקעה ביזמות נדל”ן לא מתאימה לכל אחד, שכן הסיכון בה הוא גבוה ואת התשואה עצמה מתחילים לראות רק לאחר תקופה לא קצרה. מדובר בהשקעה ארוכת טווח מאחר והכסף סגור ואי אפשר לגעת בו. בנוסף, הצלחת הפרויקט תלויה ביכולת אכלוס הדירות. בסופו של דבר, ככל שהסיכון גדל, כך גם הרווח הפוטנציאלי גדל, ואלה שני נתונים שחשוב לקחת בחשבון לפני שמחליטים להשקיע ביזמות נדל”ן בחו”ל.

השקעה בחוב נדל”ן בחו”ל

במילים פשוטות אפשר להגדיר את אפיק ההשקעה הזה כמתן הלוואה לצורך רכישת נכס או בנייה. מדובר בפתרון שאינו מהווה מוצא ראשון בדרך כלל עבור מי שמעוניין לקבל הלוואה. לווים המעוניינים לרכוש נכס או לבנות נכס בחו”ל בכלל ובארה”ב בפרט, פונים בדרך כלל למוסדות פיננסיים מוכרים כמו בנקים וחברות אשראי. יש כאלו שמקבלים אישור להלוואה מהמוסד הפיננסי ויש כאלו שמקבלים תשובה שלילית. במקרה כזה, יכול המסורב לפנות לקרנות ייעודיות לגיוס משקיעים פרטיים, וכך בעצם לרכוש משכנתא בדרך אלטרנטיבית.

בכל הנוגע לריבית, כלומר, לתשואה אותה מקבלים הלווים חזרה: שיעור הריבית השנתית המצטברת מהשקעות בחוב כנגד שיעבוד נכס בארה”ב, נכון לשנת – 2020, עומד על 8-13 אחוז. מדובר באחוז גבוה יחסית לאחוז הריבית הבנקאית שעומדת על 6-10 אחוז. כמובן שהתשואה מתחלקת בין המשקיעים לבין קרנות ההשקעה, אך בסופו של דבר, גם לאחר הקיזוז, המשקיע נשאר עם תשואה שנתית שעומדת על ממוצע של 7-10 אחוז.

בכל הנוגע לרמת הסיכון ביחס להשקעה בחוב נדל”ן בחו”ל, הדרך למדידת הסיכון נקראת – LOAN TO VALUE, או בצורתה המוכרת יותר – LTV. המושג מתייחס ליחס חשבונאי אותו מבצע הגוף שנותן את ההלוואה. LTV בודק  בעצם את גובה ההלוואה מול שווי הנכס. ככל שהיחס גבוה יותר, כך הסיכון הגלום עבור נותן ההלוואה, גבוה יותר, ולהיפך.

לסיכום

יש לא מעט אפיקי השקעה בנדל”ן בחו”ל. לכל אפיק השקעה יש את היתרונות ואת הייחודיות שלו, והמדריך שלפניך ניסה לתת כמה שיותר מידע יעיל ומקצועי, אך חשוב לזכור שמדובר בשוק דינמי וגמיש שיודע להתאים את עצמו לצרכי המשקיעים, אם יודעים לעשות את זה נכון. השקעה בנדל”ן בחו”ל יכולה לספק לך הכנסה פסיבית גבוהה, היא יכולה לספק לך ולבני המשפחה שלך את רשת הביטחון האולטימטיבית, בעולם פיננסי שחווה עליות וירידות קיצוניות מאז תקופת הקורונה.

אז נכון, משברים מביאים איתם הזדמנויות, ויש לא מעט משקיעים שבוחרים להשקיע בשוק ההון דווקא עכשיו, כדי ליהנות מתשואות גבוהות בעתיד. בכל הנוגע להשקעות בנדל”ן בחו”ל, היופי הוא שהמשבר הגדול של – 2008 כבר מאחורינו, וכעת שווקי הנדל”ן בעולם מתחילים להתאושש. מצד אחד, מחירי הנדל”ן עדיין נמוכים בעקבות המשבר הגדול, אך מצד שני – אפשר לראות את מגמת ההתאוששות העולמית שבאה לידי ביטוי בעליית מחירים הדרגתית ברכישת נדל”ן במזרח אירופה, במרכז אירופה וכמובן בארה”ב.

השקעה בנדל”ן בחו”ל יכולה להתאים למי שרוצה לפזר סיכונים בתיק ההשקעות שלו, והיא יכולה להתאים למי שמחפש השקעה שעומדת בפני עצמה, ללא קשר לתיק השקעות בשוק ההון. השקעה בנדל”ן בחו”ל יכולה להתאים למי שמעוניין להשקיע באופן סולידי, או למי שמחפש השקעה בסיכון גבוה. השקעה כזו יכולה להתאים למי שמעוניין להשקיע מהר, למכור מהר, ולקבל תשואה נאה מבלי לחכות יותר מדי זמן, וההשקעה יכולה להתאים למי שמעדיף להשקיע וליהנות מתשואות קבועות מדי חודש – לכל החיים. בהשקעות נדל”ן בחו”ל, יש מקום לכל סוגי המשקיעים, הכל תלוי במטרת ההשקעה ובחברת השקעות הנדל”ן בחו”ל איתה המשקיע מתקשר.

מעניין? רוצה לדעת עוד על השקעות בנדל”ן בחו”ל או להתייעץ עם מומחים בתחום ללא התחייבות?
אפשר להשאיר פרטים, והמומחים שלנו יחזרו אליך בהקדם לייעוץ חינם.

תוכן עניינים