המדריך למשקיע בנדלן בארה”ב

מחפשים אפיקי השקעה כדאיים? חושבים להשקיע בנדל”ן בארה”ב ולא יודעים איך להתחיל ומה לעשות? לפניכם מדריך למשקיע בנדל”ן ארה”ב שיכול לספק כמה נקודות פתיחה חשובות.

הכירו את אפשרויות ההשקעה שעומדות בפניכם

השקעה בארה”ב אפשרית במספר אפיקים כשלכל אפיק מאפיינים, יתרונות וחסרונות משלו:

  • נדל”ן למגורים עם תשואה מניבה– השקעה זו יכולה להיות בדמות בית פרטי, דופלקס (דו-משפחתי), טריפלקס (3 יחידות דיור) ומעלה, דירה בקומפלקס או דירה בבניין. כמו כן ניתן לקנות נכס כחלק מקבוצת משקיעים. הבחירה בנכסי מגורים כנדל”ן מניב כדאית בגין ביקוש גבוה לדירות מושכרות בארה”ב לצד תשואות מניבות גבוהות.
  • בית פרטי – ברכישת בית פרטי המשקיע הינו הבעלים היחיד של הקרקע ושל הנכס וככזה הוא אינו תלוי במשקיעים וגורמים אחרים. כמו כן יש ביקוש רב בארה”ב להשכרה של בתים פרטיים. בנוסף לכך, רכישת בית פוטרת מהוצאות נלוות כמו וועד בית, ויותר פשוט לקבל הלוואת משכנתא עבור בית פרטי, בתנאים מסוימים. מנגד, מחירי בתים פרטיים גבוהים יותר מדירות ובעלי הנכס נדרשים לשאת בניהול ותחזוקת הבית.
  • השקעה בדירה – בהשקעה בדירה בקומפלקס (מולטי פמילי) או בניין יש למשקיע בעלות רק בדירה ולא על הקרקע והוא נדרש לשלם דמי ועד בית עבור ניהול ותחזוקת הבניין או המתחם, שיכולים להיות די גבוהים. מנגד, מחיר דירות בדרך כלל נמוך יותר ממחיר בית פרטי, אולם יותר מורכב לקבל עבורן הלוואת משכנתא.
  • נדל”ן מסחרי – ניתן גם להשקיע בארה”ב בסוגים שונים של נדלן מסחרי, כמו חנויות, משרדים, בתי מלון וכו’. לרוב דמי השכירות עבור נכסי מסחר הינם גבוהים יותר מנדל”ן למגורים, אולם במקביל גם ההוצאות והמיסים יותר גבוהים.
  • השקעה קבוצתית – קיימת גם אפשרות לרכישה קבוצתית של בית דירות או מתחמי מולטי פאמילי בארה”ב באמצעות קבוצת רכישה.
  • מימון השבחת נכסים – אפיק נוסף מאפשר להעמיד מימון לשיפוץ והשבחת בתים בארה”ב. אפיק זה מתאפיין בהלוואות לטווח קצר עם תשואה גבוהה באופן יחסי. בדרך כלל מדובר בנכסים שיש לשפץ, להרחיב או לשדרג אותם וכך להעלות את ערכם בשוק.

אופן פיזור ההשקעה

השקעות נדל”ן בארה”ב יכולות להיות ממוקדת בנכס אחד או ניתן לפזרם בין מספר נכסים. הבחירה תלויה כמובן קודם כל בגובה הסכום שפנוי להשקעה. יותר קל לקבל משכנתא עבור נכס בודד אך פיזור השקעות על פני מספר נכסים מקטין את מידת הסיכון ומגדיל את הרווח שניתן לקבל.

רכישת עצמית של נכס

השקעות נדלן בארה”ב ניתן לבצע לבד או בעזרת חברת נדל”ן המתמחה בתחום. הבחירה בהשקעה עצמית יכולה להגדיל את הרווח שלכם, בתנאי שהצלחתם לאתר נכס מוצלח. אבל השקעה לבד גם תדרוש מכם לטפל בכל היבטי רכישת הכנס, בין אם מבחינת מיסוי, משפט, שיפוץ, תחזוקה וכו’. תוכלו לרכוש לבד נכס בארה”ב על ידי הקמת חברה בערבון מוגבל המכונה LLC, המהווה תאגיד משפטי שבעליו אינם חייבים להיות אזרחי ארה”ב, והליך הקמה שאינו מסובך  הלוקח מספר ימים בודדים, שדורש לפתוח חשבון בנק בקרבת הנכס. הבחירה ברישום כחברת LLC מעניקה, במקרים של חובות או תביעות, הגנה משפטית ומונעת פגיעה בהון העצמי של הבעלים, עם אפשרות לתבוע רק הון הרשום תחת החברה.

רכישת נכס עם חברת נדלן

הבחירה להשקיע בנכס עם חברת נדלן אמנם תקטין את היקף הרווחים שלכם, אולם אם בחרתם בחברה מקצועית, אמינה ומומלצת גדל הסיכוי שיאתרו עבורכם נכס מתאים ואיכותי. כמו כן ירדו מכתפיכם טרדות ודאגות הקשורות בניהולו של הנכס, תחזוקתו ומציאת דיירים מתאימים עבורו, בעלי הכנסה יציבה, אמינים ואכפתיים, בעדיפות לכאלו המבקשים לגור בנכס לטווח ארוך.

בבחירת חברת נדלן חשוב לפגוש את נציגיה באופן אישי במשרדי החברה, בכדי שתוכלו באמת להתרשם מרצינותה, וכדאי לבקש הפניה לעוד משקיעים ישראלים של החברה ולקבל מהם חוות דעת אודותיה. בנוסף הקדישו תשומת לב רבה לחוזה עצמו, והבינו קודם למועד החתימה את אופן ניהול הנכס, למשל מי יטפל בנושאי ועד בית או ביטוח.

בחירה נכונה של נכס

למען איתור ובחירה של נכס מתאים יש מספר בדיקות שצריך לבצע, במטרה לוודא, כי אכן מדובר בהשקעה כדאית. בתור התחלה, יש לדעת כי לכל מדינה בארה”ב יש מיסים וחוקים משלה הקשורים לנדל”ן שאותם חשוב להכיר. כך למשל, יש הבדל בין מדינות במדיניות הפינוי של דיירים, בסוג וגובה המיסים ועוד.

כמן כן, יש לבחור בנכס באזור מבוקש עם רמת תפוסה גבוהה של דירות להשכרה, המציג הגירה חיובית, נמצא במגמת צמיחה המעידה על ביקוש לנכסים, ויכול להבטיח שמירה על ערכו ודמי השכירות. האינדיקציה לביקוש עבור נכסים להשכרה יכולה להיות מוסד אקדמי בקרבת מקום, קרבה למרכזי תעסוקה גדולים, ויש גם לבדוק מה קיים ליד הנכס כמו מרכזי קניות או מוסדות חינוך.

אנחנו ב Buyabroad עושים עבורכם את בדיקות הסינון ובחירת הנכסים המתאימים להשקעה. בעזרת כלי ניתוח ושיטות עבודה מובנות ומוכחות, אנו יודעים לנתח כדאיותה של כל עסקה ולהחליט האם היא עומדת בקריטריונים אותם הגדרנו או לא. עסקאות שאינן עומדות בסף הדרישות שלנו, לא מוצעות ללקוחותינו.

אפשרויות מימון ההשקעה

אם אתם מתכננים לקחת עבור ההשקעה משכנתא או הלוואה, כדאי שתבצעו את הצעד רק אם אתם יכולים לעמוד בתשלומים, גם במקרה שאין בנכס דיירים. מעבר לכך, ההלוואה יכולה בהחלט למנף את ההשקעה שלכם. למשל הלוואה יכולה לכפיל את הסכום העומד לרשותכם וכך לאפשר לרכוש עוד נכס, באופן שנכס אחד מכסה את ההלוואה והנכס השני מספק לכם תשואות מניבות.

מאמרים נוספים לקריאה

צרו קשר לשיחת
היכרות ראשונית