הכנסה פסיבית מנדל"ן בארה"ב

השקעה בנדל”ן בארה”ב לצורך הכנסה פסיבית, זו אחת ההחלטות המעניינות והחכמות ביותר שמשקיעים יכולים לעשות במצב השווקים הנוכחי. כל הסיבות שיהפכו את ההשקעה בנדל”ן מניב באמריקה להכנסה הפסיבית המשתלמת ביותר עבורך:

מה זו הכנסה פסיבית?

החשיבה הפיננסית של האדם הממוצע התפתחה עם השנים. אם לפני שלושים שנה המילה ‘הכנסה’ הייתה מילה נרדפת ל – ‘עבודה’, היום ברור לכולם, גם לשמרנים ביותר, שיש יותר מדרך אחת לייצר הכנסה. אחת הדרכים הללו היא – הכנסה פסיבית.

הכנסה פסיבית היא אסטרטגיית השקעה שבאה למקסם את התשואות על ידי מזעור הקנייה והמכירה. מה זה בעצם אומר? בקצרה, הכנסה פסיבית דורשת ממך לבצע מעט מאוד פעולות אקטיביות, אם בכלל, ומאפשרת לך לקבל תשואה קבועה. הכנסה פסיבית יכולה להגיע מבעלות על חברה או על עסק, היא יכולה להגיע מהשקעה במניות והיא יכולה להגיע גם מהשקעה בנדל”ן.

מה היתרון של הכנסה פסיבית מהשקעות נדל”ן?

במילה אחת – ביטחון. אחרי המשבר הכלכלי של – 2008, בו כל השווקים בעולם חוו ירידות משמעותיות, תחום הנדל”ן נשאר תודעתית, וגם מעשית, אחד מאפיקי ההשקעה הפופולריים ביותר. מדוע? המושג ‘נדל”ן’ ככל הנראה לא עושה חסד גדול עם מה שעומד מאחורי הצורך הכל כך בסיסי שאותו מושג מייצג, והוא – בית. גם המשברים הכלכליים הגדולים ביותר, ואפילו בתקופת משבר הקורונה, ההשקעות בנדל”ן ברחבי העולם המשיכו לצמוח.

השקעה פסיבית בנדל”ן, בין אם מדובר בהשקעה ישירה או בהשקעה עקיפה, זו השקעה בטוחה יחסית לאלטרנטיבות, כזו שמאפשרת למשקיעים לקבל תשואות נאות מדי חודש, ללא כל צורך לנהל את הנכסים עצמם. אז מי מנהל את השקעת הנדל”ן שלך לצורך הכנסה פסיבית, ואיך זה קשור להבדל בין השקעות ישירות להשקעות עקיפות בנדל”ן?

מה הם סוגי ההשקעות הפסיביות בנדל”ן?

בעולם הנדל”ן יש השקעות משני סוגים, שמאפשרות למשקיעים לקבל הכנסה פסיבית:

השקעה ישירה בנדל”ן לצורך הכנסה פסיבית

השקעה ישירה בנדל”ן זו השקעה בה המשקיעים רוכשים נכסים או חלקים מהם, ופשוט משכירים את הנכס שברשותם. במקרים רבים, משקיעים אלו יבחרו בחברת ניהול נכסים לצורך תחזוקה וטיפול בנכס, ביצוע משימות, התנהלות מול השוכרים, גביית שכר דירה וכולי. באופן הזה, המשקיעים יכולים להנות מהכנסה חודשית קבועה מהנכס שלהם, מבלי שיהיו צריכים להיות מעורבים בפרוצדורות היומיומיות של ניהול הנכס. 

השקעה עקיפה בנדל”ן לצורך הכנסה פסיבית

לעומת זאת, בהשקעה עקיפה בנדל”ן לצורך הכנסה פסיבית, המשקיעים בוחרים בקרן השקעות נדל”ן (REIT), או בקרן נאמנות הקשורה לנדל”ן, ובעצם אינם משקיעים בנכס ספציפי. ההשקעה היא במגוון הנכסים בהם משקיעה קרן ההשקעות, כך שאין כל רישום של נכס כזה או אחר על שמות המשקיעים ואין להם צורך להתקשר עם חברת ניהול, מאחר ואין נכס ספציפי או הם מנהלים, לא במישרין ולא בעקיפין. 

האם השקעה בנדלן בארצות הברית יכולה לאפשר הכנסות פסיביות?

השקעות נדל”ן בארצות הברית נותנות מענה למגוון רחב של משקיעים, והן יכולות בהחלט להוות אפיק הכנסה פסיבי למשך שנים. מדובר בהשקעה אטרקטיבית במיוחד עבור משקיעים שמחפשים ביטחון ויציבות. השקעה בנדל”ן אמריקאי, כחלק מתיק השקעות או כהשקעה בפני עצמה, יכולה לספק למשקיעים הכנסה פסיבית מדי חודש, שכן אזורי הביקוש הם רבים, מחירי הנכסים זולים יחסית למחירים הנכסים בארץ, והביקוש למגורים בשכירות גבוהים בהרבה מהביקוש שקיים בארץ.

השקעה בנדל”ן באופן ישיר בארה”ב נקרא – השקעה בנכס מניב. סוג השקעה זה מתאפיין בדרך כלל בחשיבה לטווח רחוק. משקיעים שבוחרים להשקיע בנכס שנרכש כהשקעה לצורך השכרה, כלומר, בנדל”ן מניב, מעוניינים ככל הנראה ליצור לעצמם אפיק הכנסה פסיבי לאורך שנים. זה לא אומר שהרווח יהיה מהיר או שההשקעה הראשונית תוחזר תוך שנים בודדות. משקיעים המעוניינים להשקיע בנכס מניב בארה”ב, מחפשים רשת ביטחון כלכלית שתלווה אותם למשך עשרות שנים.

האם משתלם יותר להשקיע בנדל”ן להכנסה פסיבית בארה”ב או בארץ?

שוק הנדל״ן בארץ נמצא בשנים האחרונות בנסיקה מתמדת, ויש לו את היכולת להוות השקעה פסיבית, אך החסרונות בהשקעה בנדל”ן בארץ עולים על היתרונות שלו, בטח כשמסתכלים על השוק המקומי ביחס לשוק הנדל”ן האמריקאי. בכל הנוגע לרכישת נכסים להשקעה בארץ, יש שלושה מכשולים מרכזיים: מחירים גבוהים, מעט מאוד אזורי ביקוש, ורגולציה שבאופן כללי איננה מעודדת השקעות בנדל”ן בארץ.

נכון להיום, אזור הביקוש הגבוה ביותר בארץ הוא אזור המרכז. אם משווים את שווי הנכסים באזור המרכז לשווי הנכסים באזורי ביקוש בארה”ב, מגלים כי מחירי הדירות בארץ יכולים להיות גבוהים פי שניים ממחירי הדירות ביקוש בארה”ב. מעבר לשווי הנכס, גם התשואה בארץ (בין 3%-5%) נמוכה משמעותית מהתשואה אותה משקיעים יכולים לקבל על השקעה פסיבית בנכס מניב בארה”ב.

אפיקי ההשקעה בארץ הפכו מגוונים יותר עם השנים, והם מאפשרים השקעה בנכסים מכל הסוגים. היום כבר לא חייבים להשקיע רק בנכס למגורים משום שזו ההשקעה המשתלמת ביותר בישראל, אלא ניתן להשקיע בנכסים כמו משרדים, בנייני מסחר, שירותים ציבוריים וכולי. עם זאת, ישנם אפיקי השקעה דומים באזורים רבים בעולם, ובמיוחד בארה”ב, שמציעות למשקיעים הרבה יותר אפשרויות ממה שמציע שוק הנדל״ן בישראל. שוק הנדל”ן האמריקאי מציע למי שמעוניין להשקיע בנדל”ן על מנת לייצר הכנסה פסיבית, להשקיע סכום התחלתי של כמה עשרות אלפי דולרים בלבד, ולהניב תשואה שנתית קבועה שיכולה להגיע ל-10%.

מעבר לזה, היום, בעידן בו פגישות נערכות באופן מיידי מכל מקום בעולם באמצעות שיחות וידאו, המשקיעים כבר לא מחויבים למקום בו הם גרים. הכפר הגולבאלי מאפשר למשקיעים להשקיע במגוון אפיקים בשוק הנדל”ן, מכל מקום בעולם, בקלות. בדיוק בשביל זה יש חברות השקעה המתמחות בהשקעות נדל”ן בארה”ב לצורך הכנסה פסיבית.

האם משקיעים ישראליים יכולים לייצר הכנסה פסיבית מנדל”ן בארה”ב?

ארה”ב היא אחד השווקים והחזקים והמובילים בעולם להשקעה נדל”ן, ורגולטורית, אין שום בעיה שמשקיעים זרים (וביניהם משקיעים ישראליים) ישקיעו בנכסים בנדל”ן בארה”ב לצורך הכנסה פסיבית. ארה”ב חוקקה חוקים ברורים לגבי בעלות על קרקעות, ויחד עם מחירים זולים יחסית לשווקים רבים בעולם, ועם דרכי מימון מגוונים המסייעים למשקיעים, שוק הנדל”ן האמריקאי הוא אחד השווקים האטרקטיביים ביותר בעולם ההשקעות, שוק שמושך אליו משקיעים רבים מכל רחבי העולם.

כאמור, ארה”ב איננה מגבילה אזרחים זרים מלרכוש נכסים בשטחי המדינה, ועם זאת, חשוב לזכור שארה”ב מורכבת מ – 50 מדינות שונות, שמורכבות מאלפי ערים, כשלכל אחת מרשויות השלטון הללו יש חוקים ותקנות משלה. הרגולציה האמריקאית לא צריכה להפחיד את מי שמעוניין להשקיע בנדל”ן אמריקאי לצורך הכנסה פסיבית, מאחר וכאמור, ארה”ב באופן עקרוני מעודדת השקעה בנדל”ן ורואה בשוק הנדל”ן מקור הכנסה חשוב שמסייע למנועי הכלכלה האמריקאים העצומים להמשיך לנוע. עם זאת, חשוב לעבור את תהליך ההשקעה עם חברה מקצועית שיודעת לקחת בחשבון משתנים כמו מיסים, מימון, ניהול וכולי.

למי השקעה כזו יכולה להתאים?

שיא הבנייה האמריקאי של שנת 2019 הוא שיא חדש שכמותו לא נרשם כבר למעלה מעשרים שנה, לפי המגזין MarketWatch.  נראה שהשקעה בנדל”ן בארצות הברית רק תלך ותתחזק כל הזמן. זאת מאחר ולפי הנתונים הללו, ועל פי הנתון שמצביע על המעבר של דור הבייבי בומרס, שפורש לגמלאות, לקהילות פרישה ייעודיות, פעילות הבנייה בארה”ב רק תלך ותתרחב עם השנים.

לכן, השקעה בנכסים בארה”ב לצורך הכנסה פסיבית זו אפשרות השקעה שיכולה להתאים לכל מי שמחפש אפיק השקעה בטוח, עם תשואה גבוהה יחסית לשווקים אחרים, וללא התעסקות מיותרת בנכס או בהשקעה. השקעה בנכסים בארה”ב יכולה לייצר עבורך הכנסה פסיבית לאורך שנים. עם הביקוש הגובר, הערך של הנכסים צפוי לעלות עם הזמן.

מעניין? רוצה לדעת עוד על השקעות בנדל”ן בחו”ל או להתייעץ עם מומחים בתחום ללא התחייבות?
אפשר להשאיר פרטים, והמומחים שלנו יחזרו אליך בהקדם לייעוץ חינם.

תוכן עניינים