השקעה בנדלן

אסטרטגיות השקעה בנדל"ן

3 אסטרטגיות השקעה בנדל"ן בחו"ל

השקעה בנדל"ן בחו"ל יכולה להתאים למשקיעים שרוצים לקצור רווח מהיר, וגם למשקיעים שמחפשים ביטחון כלכלי לאורך שנים. איך אפשר להתאים את אסטרטגיית ההשקעה למטרת ההשקעה? שלוש דרכים שכדאי להכיר.

השקעה בנדל"ן נקראת אמנם השקעה אלטרנטיבית, מאחר ולא מדובר בהשקעה ישירה בשוק ההון, אבל המציאות מראה שהשקעה בנדל"ן, ובמיוחד השקעה בנדל"ן בחו"ל, הן הרבה יותר מאלטרנטיבות. הכלכלות הגדולות בעולם, ובמיוחד האירופית והאמריקאית, רואות בשווקי הנדל"ן שלהן את אחד מגלגלי השיניים המרכזיים ששומרים על פעילות מנועי הכלכלה. שווקי הנדל"ן המפותחים מציעים למשקיעים מגוון רחב של סוגי השקעות. השקעות נדל"ן יכולות להתאים לקשת רחבה של משקיעים, אבל איך אפשר לדעת איזה סוג השקעה מתאים לך? התשובה הקצרה היא – מטרת ההשקעה והיעדים שהצבת לעצמך. מה זה בעצם אומר ואיך אפשר להתאים את אסטרטגיית ההשקעה ליעדי ההשקעה? פירוט מלא בהמשך.

השקעה לטווח קצר לצורך תשואה גבוהה ומהירה – Flip

אסטרטגיה של קניה, השבחה ומכירה של נכס בחו"ל, או בשמה הקצר – 'פליפ'. מטרת ההשקעה במשפט אחד היא – לקנות בזול ולמכור ביוקר. מדובר בצורת השקעה בה המשקיעים רוכשים נכס במחיר מסוים, משביחים אותו על ידי שיפוץ חלקי או מלא, ומוכרים אותו במחיר יקר יותר. בהשקעות פליפ, המטרה היא למצוא נכס זול יחסית באזור ביקוש, והחוכמה היא לזהות את פוטנציאל הרווח הגלום בהשקעה באותו נכס. יש שתי דרכים עיקריות בהן מומחי השקעות נדל"ן בחו"ל פועלים כדי למקסם את ההשקעה:

קניית נכס במצב רעוע

זו השיטה הקלאסית של קנייה בזול ומכירה ביוקר. בשיטה הזו, המשקיע בעצם רוכש נכס במצב גרוע, משקיע בשיפוץ אינטנסיבי שלו, וכך המשקיע בעצם משביח את הנכס לצורך מכירתו במחיר רווח. מטרת ההשקעה היא לנצל את פוטנציאל הרווח של הנכס עד כמה שניתן. כדי שעסקה כזו תשתלם, חשוב לקחת בחשבון לא רק את מחירו הזול של הנכס, את גם את הביקוש לנכס משופץ באותו אזור, את טווח המחירים אותם ניתן לקבל עבור אותו נכס לאחר שיפוץ, וכמובן, את עלויות השיפוץ עצמו.

רכישת נכס 'על הנייר'

השיטה השנייה של השקעה בנדל"ן לטווח קצר היא השקעה הנכס על הנייר, כלומר, בנכס מתכונן שעוד לא נבנה. מי שמכיר קצת את שוק הנדל"ן, גם בארץ, יודע באופן כללי נכסים שנקנים על הנייר הם תמיד זולים יותר באופן יחסי מהמחיר שלהם לאחר שהם כבר בנויים. הסיבה לכך היא פשוטה, והיא נובעת מהסיכון שכרוך בהשקעה בכל פרויקט עתידי. עם זאת, ברוב המוחלט של המקרים, פרויקטים בשלבי תכנון מתקדמים, כלומר, בשלבים בהם הנכסים כבר מוצעים למכירה, יוצאים בסופו של דבר לפועל.

מי שחושב לרכוש נכס על הנייר בארה"ב למשל, חשוב שיידע באיזה שלב נמצא פרויקט הבנייה, מה הייתכנות שלו, ומה פוטנציאל הרווח מקנייה של אותו נכס על הנייר ומכירתו לאחר שהפרויקט יושלם. חברת השקעות נדל"ן שמתמחה בשוק הנדל"ן בארצות הברית, תדע לסייע לך למצוא את ההשקעה המתאימה לך ביותר.

השקעה ישירה לטווח ארוך לצורך הכנסה פסיבית – רנטלים

אסטרטגיית השקעה נוספת בנדל"ן בחו"ל היא רכישת נכס או מספר נכסים, השכרתם לשוכרים וקבלת תשואה חודשית מדמי השכירות עבור השימוש באותם נכסים. השקעה כזו נקראת – השקעה בנכס מניב. השקעה מסוג זה יכולה לייצר למשקיעים הכנסה חודשית קבועה, כלומר, הכנסה פסיבית.

בהשקעה ישירה בנדל"ן, המשקיעים רוכשים נכסים או חלקים מהנכסים, משכירים אותם וכדי להימנע מניהול שוטף של הנכס, הם בוחרים בחברות ניהול נכסים שמתחזקות ומטפלות בנכס ומתנהלות מול השוכרים בענייני גביית שכר דירה. גביית שכר דירה וכולי. כך המשקיעים יכולים להנות מהכנסה חודשית קבועה מהנכס שלהם, מבלי להיות מעורבים בניהול היומיומי של הנכס. 

איך יודעים באיזה נכס מניב כדאי להשקיע?

כדי להשקיע בנכסים מניבים, צריך קודם כל לאתר נכס שמתאים לתקציב של המשקיעים ושעונה לצרכים שלהם לטווח הקצר והארוך. בהשקעה בנכס מניב בארה"ב, יש מגוון סוגי נכסים, כמו בתים חד-משפחתיים, דופלקסים, בתים עירוניים ובתים משותפים. החכמה היא למצוא את הנכס המתאים ביותר למשקיע, שעונה על צרכי התקציב, על מטרות ההשקעה ושהסיכון בהשקעה בו יהיה הנמוך ביותר.

במילים אחרות, איתור השקעה נכונה בנכסים מניבים מצריכה ניסיון, ידע וכישורים, שקשה עד בלתי אפשרי לרכוש בזמן קצר. בין אם מדובר בהכרה עמוקה והבנה של מגמות שוק הנדל"ן באזור אינדיאנה או אוהיו למשל, ובין אם מדובר ביכולת לבצע מחקר שייקח בחשבון את כל האלמנטים בהם יש להתחשב, על מנת שההשקעה בנכס מניב, אכן תניב תשואה גבוהה למשך שנים.

השקעה לטווח ארוך ללא בעלות על הנכס לצורך הכנסה פסיבית

עוד אסטרטגיית השקעה בנדל"ן בחו"ל שכדאי להכיר, היא – השקעה עקיפה בנדל"ן לצורך הכנסה פסיבית. בהשקעה מהסוג הזה, ההתקשרות של המשקיעים היא עם קרן השקעות נדל"ן (REIT), או עם קרן נאמנות הקשורה לנדל"ן, כך שהם אינם משקיעים בנכס ספציפי, אלא במגוון נכסים בהם משקיעה הקרן. במצב כזה, המשקיעים אינם רשומים כבעלי נכסים והם אינם נדרשים לנהל את הנכסים בדרך ישירה או עקיפה. בהשקעה עקיפה בנדל"ן בחו"ל, חשוב ואפילו קריטי להתקשר עם חברת נדל"ן אמינה ומנוסה, מאחר והערובה המרכזית של המשקיעים למקצועיות וליכולות של החברה, נובעת מהמוניטין שלה.

מעניין? רוצה לדעת עוד על השקעות בנדל"ן בחו"ל או להתייעץ עם מומחים בתחום ללא התחייבות?
אפשר להשאיר פרטים, והמומחים שלנו יחזרו אליך בהקדם לייעוץ חינם.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים לקריאה

צרו קשר לשיחת
היכרות ראשונית

דילוג לתוכן